ویزاهای کار و تخصص شغلی

چه کسانی واجد شرایط ویزا های کاری هستند

ویزاهای کار و تخصص شغلی یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور های پیشرفته دنیا به حساب می آید که از طریق این ویزا شخص متقاضی می تواند امتیاز های ویژه ای را از دولت کشور مقصد، دریافت کند. توجه داشته باشید که شرایط و قوانین گوناگونی برای استخدام نیروی ماهر و متخصص در کشور های مختلف وجود دارد.

معمولا برای ویزا های کاری دو حالت وجود دارد:

ویزای اسکیل – جاب سیکر

▪ در ویزای اسکیل شخص متقاضی در ابتدا باید لیست مشاغل موجود و مورد نیاز کشور مقصد را بررسی کرده و در صورت دارا بودن شرایط جهت تکمیل مدارک و اخذ ویزا اقدام کند.

▪ پس از اخذ ویزا، فرد باید در طول مدت زمان اعتبار ویزا، به جست و جوی کار بپردازد، یعنی اگر فرد واجد شرایط و دارای صلاحیت بود، تازه پس از اخذ ویزا باید به دنبال کار بگردد و طبیعتا تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های زندگی خود را قبل از استخدام داشته باشد.

▪ جست و جوی کار برای افراد متخصص و با تجربه، عمدتا کار پر چالشی به حساب نمی آید و کشور های پیشرفته با موقعیت های فراوانی که دارند، می توانند همواره بستر مناسبی برای پیشرفت متخصصان باشند.

ویزای جاب آفر

▪ در این حالت شخص متقاضی توسط یک شرکت، ارگان، سازمان و غیره انتخاب شده و درخواست نیرو از سمت کارفرما اعلام می شود که در صورت واجد شرایط بودن فرد متقاضی، ویزای جاب آفر اعطا می گردد.

▪ برای ویزای جاب آفر کارفرما باید دارای یک کسب و کار معتبر و فعال مالیاتی باشد و ثابت کند که چرا به شخص متقاضی نیاز دارد و همچنین حوزه تخصصی بیزنس باید با حرفه شغلی متقاضی، کاملا مرتبط باشد.

▪ در قیاس این دو نوع ویزا با یکدیگر می توان گفت که اخذ ویزای اسکیل بسیار ساده تر و کم دردسر تر از ویزای جاب آفر می باشد.

چگونه می توان ویزای کاری گرفت

به طور کلی برای مهاجرت کاری، فرد برای “شغلی در کشور مقصد” می تواند اقدام کند که در کشور خود نیز به آن “حرفه و تخصص” تسلط داشته باشد و بتواند سابقه کار ارائه دهد.

در صورتی که صلاحیت تحصیلی و حرفه‌ای فرد برای انجام شغل مورد نظر از سوی دولت و کارفرمای بین المللی تایید و پذیرفته شود، شخص متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای کاری اقدام کند.

ویزاهای کاری با توجه به قوانین کشور های مختلف می توانند در دو دسته اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم شوند که ویزاهای کاری با اقامت موقت را نیز می توان در صورت واجد شرایط بودن متقاضی به اقامت دائم تبدیل کرد.

الزامات و مدارک کلی که متقاضیان باید برای ثبت درخواست ویزای کاری ارائه دهند به شرح زیر است:

1.دارا بودن شرایط سنی

2.مدارک هویتی

3.سوابق تحصیلی

4.سوابق کاری و بیمه

در اکثر ویزاهای کاری، شخص متقاضی می تواند برای خانواده خود (همسر و فرزندان) ویزای همراه بگیرد که همراهان نیز اجازه کار و یا تحصیل را دارند.

چگونه با ویزای کار مهاجرت کنیم

شرکت مهاجرتی ویزایاب در زمینه اخذ پذیرش و ویزاهای کاری کشور های زیر فعالیت دارد:

استرالیا: اسکیل، اسکیل و فنی، جاب آفر

⁍ کانادا: اکسپرس اینتری، جاب آفر

آمریکا: ویزای EB3

⁍ انگلستان: ویزای اسکیل ورکر

بیشتر کشور های اروپایی (ویزای تایپ D شنگن) : اسکیل، جاب آفر، کادر درمان

آسیا: کادر درمان

آخرین مقالات ویزای کار و مهارتی