اطلاعاتی در مورد مهاجرت کادر درمان به دانمارک  


دانمارک یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است. این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی از نظر سطح کیفیت زندگی است. البته باید بدانید که در سالهای گذشته مشکلات و چالش هایی مانند افزایش متوسط سن جمعیت برای این کشور به وجود آمده است. همین موضوع باعث شده است تا در این سالها روش های مهاجرت‌های مختلفی مانند ثبت شرکت، افزایش ظرفیت تحصیلی، ورود کادر درمان در بخش های خاص به این کشور برای مهاجرین بسیار آسان شود. در این صورت بسیاری از متقاضیان که توانایی ورود به این کشور را دارند از یکی از مسیرهای مطمئن وارد دانمارک خواهند شد.

آشنایی با کشور دانمارک، سرزمین وایکینگ­ها  

کشور دانمارک در شمال اروپا قرار گرفته است. این کشور در حوزه ای به نام اسکاندیناوی واقع شده که جزء بهترین کشورهای اروپایی از لحاظ سطح کیفیت زندگی به حساب می آید. جمعیت کشور دانمارک در سال ۲۰۲۰ حدود ۶ میلیون نفر بوده است. کشور دانمارک در شمال آلمان قرار گرفته و با کشورهایی مانند سوئد و نوروژ هم از قسمت شمال هم مرز است. جالب است بدانید که بخش بیشتری از مرزهای این کشور را مرزهای آبی تشکیل می دهند. پایتخت این کشور هم شهر کپنهاین است. زبان اصلی این کشور هم دانمارکی است و بیشتر شهروندان به زبان انگلیسی آشنایی دارند.

 توجه داشته باشید که یادگیری زبان دانمارکی یکی از ضروریات کار در این کشور به حساب می آید.  از جمله شهرهای مهم کشور دانمارک می توان به کپنهاین، آرهوس، آلبورگ، اودنس و ... اشاره کرد. دانمارک کشور تاریخی به حساب می آید که پیشینه بسیار قوی دارد. دانمارک از لحاظ وسعت کشوری بسیار کوچک است اما با این حال اقتصاد بسیار خوب و قدرتمندی دارد. 

 نرخ رشد جمعیت در کشور دانمارک در سال های اخیر به خصوص در سال ۲۰۲۰ تنها ۳ درصد بوده است. تقریبا می توان گفت هیچ گونه رشدی نداشته است. همین موضوع باعث شده است تا جمعیت کشور دانمارک روز به روز مسن تر شود. به طور کلی کشور دانمارک مسیر ورود بسیاری از مشاغل و متخصصین را در حوزه های مختلف بسیار راحت و آسان کرده است.

 افرادی که دارای تخصص و توانایی های بالا در زمینه‌های مختلف هستند، می توانند به این کشور وارد شوند. از جمله این مسیرها می‌توان به مهاجرت کادر درمان به کشور دانمارک اشاره کرد که در ادامه، اطلاعات بیشتری در این رابطه در اختیار شما قرار می دهیم.

 کادر درمان در کشور دانمارک

 دانمارک سیستم های بسیار با کیفیت و مطابق بااستانداردهای جهانی در نظام درمانی خود دارد. در واقع در سطح اتحادیه اروپا هم از کیفیت بسیار خوبی برخوردار شده است. نکته قابل توجه این است که نظام درمانی و بهداشتی در این کشور تنها بر پایه اصول جهانی است و برای تمامی شهروندان این کشور به طور رایگان میباشد. کشور دانمارک از خدمات درمانی و بهداشتی با کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. 

 بسیاری از این خدمات به واسطه مالیات های عمومی تامین هزینه می شوند. همین موضوع باعث شده است تا دسترسی به خدمات درمانی و بهداشتی در کشور دانمارک برای شهروندان کاملا رایگان باشد. در یک دهه اخیر کشور دانمارک چالش هایی از جمله نیاز شدید به متخصصین و کارمندان بخش درمانی به خصوص در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و پرستاری و همچنین رادیولوژیست، فیزیوتراپیست و ... داشته است. با وجود چنین شرایطی افرادی که دارای مدرک تحصیلی معتبر از یکی از این رشته ها باشند، به راحتی در این مدت زمانی می‌توانند وارد کشور دانمارک شوند. در این صورت می توانند مراحل اشتغال کشور دانمارک را پشت سر بگذرانند. حال می خواهیم بدانیم که چه الزامات و مدارکی برای ورود به دانمارک مورد نیاز است؟

بررسی فرآیند مهاجرت کادر درمان به دانمارک  

مهاجرت کادر درمان به کشور دانمارک کمی چالش‌ برانگیز است اما قطعاً امکان پذیر خواهد بود. اگر شما هم قصد دارید که در گروه های درمان کشور دانمارک کار خود را شروع کنید، در ابتدا باید بدانید که زبان رسمی گروه درمان در این کشور دانمارکی است. به همین علت نیاز است تا متقاضیان زبان دانمارکی را به طور کامل فرا بگیرند.

بسیاری از متقاضیان می خواهند بدانند که آیا باید زبان دانمارکی را به طور کامل بلد باشند و سپس مهاجرت کنند؟ در واقع باید بدانید که اگر شما دانش کافی در مورد زبان دانمارکی ندارید خیلی هم جای نگرانی وجود ندارد، زیرا برای مهاجرت به کشور دانمارک تنها با مدرک دانش زبان در ابتدایی ترین سطح ممکن نیاز نیست. همین موضوع باعث شده است تا دغدغه بسیاری از افراد در این مرحله رفع شود. اما توصیه می شود که حتماً دانش زبان انگلیسی را در حد متوسط بلد باشید تا بتوانید به راحتی در این کشور زبان دانمارکی را بیاموزید.

توجه داشته باشید که شرکت در دوره های حضوری و آنلاین زبان دانمارکی در طی مراحل آماده سازی برای مهاجرت پیشنهاد می شود. کاملا مشخص است که اولین مرحله پس از مهاجرت به کشور دانمارک یادگیری زبان این کشور است. اما میخواهیم بدانیم که قبل از مهاجرت چه اقداماتی باید انجام داد؟

از جمله چالش های قبل از ورود به کشور دانمارک میتوان به تهیه مدارک و تاییدیه های دانشگاهی و نظام پزشکی و همچنین مراجع مربوطه در نجوه تایید و ... اشاره کرد. مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

دارا بودن مدرک تحصیلی با ترجمه به زبان انگلیسی

ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی همراه با ترجمه به زبان انگلیسی

داشتن نامه سابقه کار به مدت حداقل یک سال یا نامه طرح با ترجمه به زبان انگلیسی

تاییدیه حسن انجام کار

تاییدیه مدرک تحصیلی

 فرم درخواست

توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید ترجمه شوند و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری کشور ایران هم برسند. در برخی از موارد ممکن است تاییدات سفارت دانمارک در کشور ایران هم گرفته شود و یا کپی مدارک در سفارت برابر با اصل شود. توجه داشته باشید که مهر سفارت هم باید در مدارک وجود داشته باشد. برای هر کدام از این گروه ها مسیر ورود با دیگری کاملا متفاوت است. به همین علت ممکن است هر کدام از این گروه ها مدارک متفاوتی نیاز داشته باشند.  

ویزای کادر درمان دانمارک و هزینه­ های زندگی در این کشور

ویزای کاری ویزایی است که برای کادر درمان برای مهاجرت به این کشور از سمت سفارت دانمارک در ایران صادر می شود. متقاضی با داشتن این ویزا می تواند به مدت سه سال در کشور دانمارک اقامت داشته باشد و دوره زبان را هم در این مدت زمان بگذراند. اگر در این مدت زمان متقاضی نتواند به طور کامل به یادگیری زبان دانمارکی بپردازد، باید ویزای خود را دو سال دیگر هم تمدید نماید و دوره زبان خود را تکمیل کند.

جالب است در رابطه با زبان دانمارکی برای کادر درمان بدانید که این دوره برای متقاضیان مهاجرت به کشور دانمارک کاملا رایگان است. آنها تنها باید سالانه ۸۰ یورو به عنوان هزینه مالیات و خدمات دولتی پرداخت نمایند. هزینه زندگی در کشور دانمارک بالا است و به ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه می رسد. اما می توان با سبک زندگی متعادل این هزینه‌ها را کنترل کرد و گاهی به ۷۰۰ یورو هم رساند. متقاضیان تحت شرایط خاصی می توانند در این مدت زمان اقامت خود در گروه مشاغل خاص غیر درمانی به مدت ۸۰ ساعت در ماه کار پاره وقت داشته باشند. 

نکته دیگر این است که ویزای کاری برای درمان به هدف اقامت در کشور دانمارک امکان ورود همزمان فرزندان و همسر را هم فراهم می کند. در این صورت فرد متقاضی می تواند درخواست ویزای همراه هم برای خانواده خود داشته باشد.  

سخن پایانی 

به طور کلی می توانیم بگوییم که مسیر مهاجرت به کشور دانمارک در چند سال گذشته بسیار آسان شده است. در واقع نیاز این کشور به گروه های متخصص در حوزه درمانی باعث شده است تا تحصیل کرده ها در این رشته ها بتوانند راحت تر به کشور دانمارک مهاجرت کنند. با توجه به مزایای مختلفی مانند اقامت دائم، ویزای سه ساله به هدف یادگیری زبان دانمارکی، امکان کار مستقل، این کشور می تواند یکی از بهترین مقاصد برای متقاضیان کار در خارج از ایران به خصوص در کشورهای پیشرفته باشد.