روش آوسبیلدونگ


از جمله روش های مهاجرتی به کشور آلمان می توان به آوسبیلدونگ اشاره کرد. این روش از زمان باز شدن مجدد سفارت آلمان در ایران در سال ۲۰۲۰ و با توجه به تسریع در صدور ویزا از سوی سفارت، مورد استقبال مهاجرین قرار گرفته است. روش آوسبیلدونگ دارای دوره های کارآموزی بوده و تمامی متقاضیان در هر ردیف شغلی حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد. همچنین سفارت از شما هیچ گونه مدرکی دال بر اثبات تمکن مالی دریافت نخواهد کرد. در واقع متقاضیان این روش بدون نیاز به تمکن مالی از کشور ایران می توانند برای اخذ ویزا اقدام نمایند. در ادامه سعی داریم اطلاعاتی در مورد گروه شغلی کارمند دفتری آوسبیلدونگ در زیر گروه کارمند بانک در اختیار شما قرار دهیم. 

بررسی گروه های شغلی آوسبیلدونگ

در این دوره ها حدودا ۶۰۰ مسیر و گروه آموزشی در طبقه بندی های متفاوت ارائه می شود. از جمله این گروه‌ها می توان به کارمند دفتری، حوزه موسیقی و هنرهای تجسمی، مشاغل فرودگاهی، درمانی و مراقبتی، کودکان، فناوری، ورزش، تخصص‌های فنی و مهندسی و ... اشاره کرد. نکته قابل توجه این است که تمامی این طبقه بندی های شغلی، دارای زیر گروه ها و رشته های مختص به خودشان هستند. برای مثال کارمند دفتری دارای زیرگروه های کارمند دفتری عادی، کارمند بانک، دستیار مدیریت، دفتر فروشنده، مسئول امور نمایشگاهی و ... است.

 بیشتر این نوع گروه های شغلی مربوط به مشاغل فرودگاهی، گروه انگلیسی، گروه فناوری اطلاعات و کامپیوتر، گروه درمانی و اجتماعی، گروه موسیقی و هنر، مشاغل گروه کارمندی و فروش و ... هستند. 

آگاهی از شرایط پذیرش آوسبیلدونگ 

در مرحله اول باید بدانید که هر کدام از رشته ها و دوره های آوسبیلدونگ دارای پیش نیاز ها و ویژگی های مختص به خودشان هستند. در این بین دارا بودن مدرک زبان آلمانی در سطح پایه B2، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی از جمله ضروریات اصلی برای رشته های مختلف آوسبیلدونگ است. البته باید بدانید که اگر زبان آموزش و کارآموزی انگلیسی باشد، نمره زبان انگلیسی هم بسیار اهمیت پیدا می‌کند. از جمله پیش نیاز های مهم و اساسی برای پذیرش می توان به میزان حقوق ماهانه، ظرفیت و موقعیت های شغلی باقی مانده، میزان ارتباط کارآموز با مشتریان در کار و ... اشاره کرد. حتی گاهی برای برخی از موقعیت ها در صورت داشتن سوابق کاری نیاز است که برخی از دوره های فنی و حرفه ای مرتبط با رشته مورد نظر و تحصیلات گذرانده شود، زیرا در این صورت شانس قبولی بیشتری وجود خواهد داشت. البته در این بین حداقل مدرک زبان آلمانی و دانش این زبان بسیار اهمیت دارد. 

یکی دیگر از شرایط پذیرش آوسبیلدونگ این است که شخص متقاضی حتما باید بعد از دوره اپلای، در یک مصاحبه برای موقعیت موردنظر خود شرکت کند و اهداف و انگیزه های خود را بیان کند. در واقع نوع دفاع متقاضی برای زمینه ای که اپلای کرده است، اهمیت دارد.  

 توجه داشته باشید که بخش مهمی از پذیرش دوره‌های آوسبیلدونگ بستگی به همین مصاحبه دارد، به راحتی می‌توان گفت که ۵۰ درصد از پیش نیازهای ضروری مربوط به همین بخش است. به همین علت توصیه می شود که حتماً قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات لازم در مورد پیش‌نیازهای ضروری و مهم را جمع آوری کنید. اهداف و انگیزه شما موضوعی مهم تلقی می شود.

چه مدارکی برای اخذ پذیرش نیاز است؟

برای یک پذیرش موفق در زمان اپلیکیشن نیاز به کلیه مدارک مورد نیاز و ضروری است. همان طور که در قسمت بالاتر هم برای شما توضیح داده ایم، هر گروه از مشاغل، مدارک مورد نیاز متفاوتی دارند. اما به طور کلی یک سری مدارک بین تمامی مشاغل مشترک هستند که به بررسی آنها می پردازیم.

مدرک زبان آلمانی

انگیزه نامه

پاسپورت معتبر

رزومه

مدارک مرتبط با تحصیل در دبیرستان 

مدارک مرتبط به تاییدات و معادل سازی

تمامی این مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند، سپس در مراحل بعدی بعد از تاییدیه سفارت آلمان برای اپلای ارسال می شوند. مدارک مورد نیاز دیگر مربوط به رشته نامه ها، مربوط به گذراندن دوره های کارآموزی، مرتبط با نوع مدارک تحصیلی و ... است. 

محبوب ترین گروه های شغلی آوسبیلدونگ برای متقاضیان 

به طور کلی باید بدانید که هر کدام از گروه های مختلف آوسبیلدونگ با توجه به عوامل مختلفی مانند میزان حقوق پرداختی، تعداد متقاضیان اقدام کننده و دیگر مولفه ها، طرفداران مخصوص به خودشان را دارند.چند موقعیت پرطرفدار بر اساس اعلام آوسبیلدونگ:

فروشنده خرده فروشی: دارای بیش از ۹۰ هزار موقعیت خالی 

 دستیار مدیریت اداری: دارای بیش از ۱۵۰۰ موقعیت خالی

 متخصص فناوری اطلاعات: دارای ۱۶۰ موقعیت خالی

 کارمند بخش صنعت: دارای ۱۰۱۷ موقعیت خالی

فروشنده خانم: دارای بیش از از ۵۹ هزار موقعیت خالی

 البته باید بدانید که تمامی آماری که برای شما توضیح ایم همواره در حال تغییر هستند. اما طبق آمار منتشر شده از آوسبیلدونگ در حال حاضر این موقعیت ها بیشترین متقاضیان را دارا است. 

سخن پایانی

 به طور کلی این روزها متقاضیان زیادی وجود دارند که تمایل به مهاجرت به کشور آلمان دارند. در واقع باید بدانید که روش های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد و دیگر مانند یک رویا نیست. در این بین آوسبیلدونگ یکی از روش‌های معتبر و مطمئن برای مهاجرت به کشور آلمان است، زیرا پیش نیازهای ضروری برای ورود به آن از روش تحصیلی بسیار کم تر و آسان تر است.

 با توجه به این روش، افراد می توانند علاوه بر آموزش و یادگیری،خیلی سریع وارد بازار کار شوند و حقوق دریافت کنند. آنها به راحتی می توانند اقامت کاری خود را هم دریافت کنند.

در این مطلب سعی کرده‌ایم اطلاعات و پیش نیاز های مورد نیاز در ارتباط با مهاجرت به روش آوسبیلدونگ را در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی در مورد روش آوسبیلدونگ به دست آورده باشید.