همه چیز در مورد زندگی و کار در نیو ساوت ولز کشور استرالیا 


 آیا شما اطلاعاتی در مورد ویزای ۱۸۸ یا بیزینس استرالیا دارید؟ ویزای ۱۸۸ یک ویزای موقت ۵ ساله استرالیا است. افراد با داشتن این ویزا اجازه کسب و کار، تحصیل برای خود و همسر و فرزندانشان را خواهند داشت. با داشتن ویزای ۱۸۸ استرالیا هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت، زیرا در نهایت می توانید آن را تبدیل به ویزای اقامت دائم و شهروندی کنید.

 اگر تمایل دارید که ویزای ۱۸۸ استرالیا را دریافت کنید باید به جدول امتیازبندی مراجعه کنید. این ویزا بر اساس امتیازاتی مانند مدرک تحصیلی، نمره زبان، سابقه کسب و کار موفق و حتی بررسی گردش مالی و دارایی مشخص شده متقاضیان تعیین می شود.

 افراد می توانند در نهایت ویزای ۱۸۸ استرالیا را دریافت نمایند که حداقل ۶۵ امتیاز از این سیستم بندی به دست آورند. افراد برای زندگی موقت ۵ ساله و راه اندازی کسب و کار و افزایش درآمد در یکی از ایالت های کشور استرالیا باید در مرحله اول به بررسی و برآورد سیستم امتیازبندی بپردازند. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تمامی موارد را به طور کامل برای شما توضیح دهیم.                    

چگونه ویزای ۱۸۸ استرالیا را دریافت کنیم؟

 اگر شما هم تمایل دارید که با ویزای ۱۸۸ استرالیا به صورت موقت به مدت ۵ سال در کشور استرالیا تحصیل و کار کنید، در ابتدا باید اطلاعات کلی در مورد این نوع ویزا داشته باشید. برای کسب این اطلاعات می توانید به سایت اداره مهاجرت home affairs استرالیا مراجعه کنید. نکته قابل توجه این است که این نوع ویزا به عنوان Business Innovation and Investment (Provisional) Visa (Siubclass 188A) شناخته می شود.

شما به عنوان فرد متقاضی باید بتوانید ثابت کنید که در طول ۵ سال گذشته کسب و کار حرفه ای و موفق داشته اید. مواردی مانند نمره زبان ، مدرک تحصیلی، شرایط سنی و ... هم مورد بررسی قرار می گیرد. جالب است بدانید که هر کدام از ایالت های کشور استرالیا قوانین مختص به خودشان را در مورد این ویزا دارند. هر کدام بر اساس شرایط مینیمم و ماکسیمم قوانین و معیارهای خود را مشخص کرده اند. تمامی این نوع اطلاعات در مورد ایالت های مختلف استرالیا در سایت اداره مهاجرت عنوان شده است.

البته باید بدانید که تمامی قوانینی که ایالت ها مشخص کرده اند، کاملا مطابق با قوانین اداره مهاجرت است. تنها تفاوت در این است که برخی از ایالت ها شرایط و قوانین سختگیرانه ای دارند. اما در مقابل برخی دیگر از ایالت‌ها شرایط را بسیار ساده گرفته اند. برای مثال ممکن است یک ایالت شرایط سنی ۵۰ ساله را نهایت ۴۵ سال در نظر گرفته باشد و مدرک زبان بالاتر از مینیمم درخواستی اداره مهاجرت را ثبت کرده باشد. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا در مورد شرایط ویزا ۱۸۸ در ایالت نیو ساوت ولز توضیح دهیم.  

شرایط متقاضیان برای ویزای ۱۸۸ در ایالت نیو ساوت ولز

در ادامه می خواهیم بدانیم که یک فرد متقاضی برای ویزای ۱۸۸ موقت استرالیا در ایالت نیو ساوت ولز چه نوع شرایطی باید داشته باشد؟

متقاضی حتماً باید حداکثر ۵۰ سال داشته باشد و یکی از موارد زیر را هم در ده سال گذشته زندگی خود داشته باشد. 

 مدرک تحصیلی لیسانس معتبر ۳ سال سابقه و تجربه کسب و کار در یکی از قسمت های هدف نیو ساوت ولز و یا ۵ سال سابقه کسب و کار در یکی از بخشهای غیر مرتبط داشته باشد. 

در مورد کسب و کار تجاری و شخصی هم فرد متقاضی حتما باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد.

1) متقاضی باید دارایی تجاری و شخصی خالص برای شهر سیدنی به میزان 1750000 دلار استرالیا داشته باشد.

2) توجه داشته باشید که این میزان برای حوزه محلی نیوساوت ولز باید 1250000 دلار استرالیا باشد.

3) گردش مالی متقاضی با کسب و کار هم باید برآورده شود. به این صورت که متقاضی حتماً باید سهام مالکیت تعیین شده ای در یک کسب و کار داشته باشد.

کسب و کارهای مورد هدف نیو ساوت ولز

· فناوری‌های پزشکی دفاع و هوافضا

· فناوری کشاورزی

· تولیدی های پیشرفته

· تولید نوشیدنی و مواد غذایی

· انرژی های تجدید پذیر

· فناوری های دیجیتال نوظهور

· امنیت سایبری

مشاغلی که در ادامه برای شما توضیح میدهیم، مشاغلی هستند که بخش های محلی نیو ساوت ولز از آنها استقبال کرده اند.

· صنایع ابتدایی فناوری محور

· مواد معدنی حیاتی

· مدیریت پسماند و بازیافت

شرایط کسب و کار برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا چیست؟

متقاضی حتما باید یک طرح اولیه از کسب و کار را ارائه دهد و بتواند به طور کامل توضیح دهد که کسب و کار در جهت مثبت اقتصاد ایالت نیو ساوت ولز عمل می کند. در نهایت هم باعث ایجاد مشاغل جدید خواهد شد. در واقع فرد متقاضی باید بتواند ثابت کند که کارآفرینی او تاثیر مثبتی در جهت رشد اقتصادی این ایالت خواهد داشت.

متقاضی باید بتواند حداقل دو موقعیت شغلی تمام وقت به وجود آورد. اگر شما به عنوان فرد متقاضی تصمیم دارید که قسمتی و یا کل کسب و کاری را در ایالت نیو ساوت ولز خریداری کنید، باید اثبات کنید که این کسب و کار به واسطه شما رشد چشمگیری خواهد داشت. حتماً برای شما هم سوال است که چگونه باید اثبات کنید؟ در ادامه به شما توضیح خواهیم داد. 

افزایش گردش مالی سالانه ( حداقل ۱۰ درصد پایان هر سال کاری )

افزایش دارایی های تجاری کسب و کار ( حداقل ۲۵ درصد ) 

تمامی این شرایط که برای شما توضیح داده ایم، در مواردی از ایجاد کسب و کار و شرایط کسب و کار در این ایالت به شرط برآورد سازی معاف می شوند. 

· افرادی که فعالیت های کاملاً جدید ایجاد کرده باشند که قبلاً در بازار به وجود نیامده باشد.

· کسب و کارهایی که تنها در حوزه محلی نیوساوت ولز ایجاد شده باشند و جزء بخش هدف این ایالت باشند. 

چگونگی ثبت درخواست

فرد متقاضی باید قبل از درخواست ویزا به اداره مهاجرت کشور استرالیا، از این کشور طبق قوانین دعوت نامه دریافت کند. برای دریافت دعوتنامه هم ابتدا باید در  SkillSelect درخواست خود را به ثبت برسانید. نکته قابل توجه این است که درخواست شما حتماً باید در ایالت نیو ساوت ولز ثبت شود.

در مرحله بعدی متقاضیان می‌توانند برای دریافت دعوتنامه از اداره مهاجرت استرالیا فرم های آنلاین را درخواست کند. توجه داشته باشید که مدارک و شواهدی هم در این پروسه نیاز است که در هنگام ثبت درخواست خود باید ارائه دهید.

بررسی هزینه‌های درخواست           

زمانی که درخواست شما ثبت شود، لینکی به ایمیل شما ارسال می‌شود. شما به واسطه آن لینک حدود نیم ساعت زمان دارید که هزینه را پرداخت نمایید. برای اینکه درخواست شما به موقع انجام شود، حتماً باید پرداخت را در حداکثر در این بازه زمانی ۳۰ دقیقه ای تکمیل کنید. 

برای افراد حاضر در استرالیا: ۹۰۲ دلار استرالیا

برای افراد خارج از استرالیا: ۸۲۰ دلار استرالیا

اگر شما هزینه درخواست خود را واریز نکنید، ظرف ۱۴ روز از سامانه حذف خواهید شد. توجه داشته باشید که هزینه اپلیکیشن هم دیگر به شما بازگشت داده نمی شود. 

مدت زمان پاسخ به درخواست

از زمانی که متقاضی درخواست خود را ثبت می نماید، به مدت ۴ هفته پس از پرداخت هزینه درخواست، اطلاعات لازم را در مورد شرایط پرونده خود و ادامه مسیر به دست خواهد آورد. نکته قابل توجه این است که تمامی درخواست ها باید به طور کامل ثبت شوند. در زمان درخواست هم باید تمامی مدارک و شواهد مورد نیاز برای واجد شرایط بودن فرد متقاضی، برای ایالت نیو ساوت ولز ثبت شوند.

حال اگر برای ارزیابی پرونده متقاضی مفیدی در مورد ویزای ۱۸۸ استرالیا به دست آورده باشید.